سبد خرید 0

همه چیز در باره شفای زندگی

شفای زندگی

شفای زندگی

شفای زندگی چیست و چگونه می توانیم زندگی خود را شفا دهیم؟ آیا اصلا نیازی به این کار هست؟ اصلا معنا و مفهوم شفای هستی ما و زندگی ما چیست؟ شفا یک واژه به معنای بهبود است. پس زمانی که می گوییم شفا در هستی یا زندگی، یعنی از بهبود زندگی خود صحبت می کنیم. با این تعریف کوتاه آیا حالا گمان می کنید که بهبود زندگی نیاز داریم؟  البته فراموش نکنید که همه ما به طور کلی به دنبال بهبود زندگی خود هستیم و می خواهیم به هستی خود در تمامی ابعاد بهبود ببخشیم. اما چرا از کلمه شفا استفاده می کنیم؟ زمانی که کلمه بهبود را به کار نمی بریم و از شفا استفاده می کنیم در حقیقت داریم از اتکا به روش های فرا مادی برای بهبود زندگی خود استفاده می کنیم.

بگذارید یک مثال بزنیم زمانی که بیماری به کمک اقدامات پزشکی سلامت خود را به دست می آورد در حقیقت درمان شده است اما زمان که پزشکان درصد پایینی را برای بهبودی و درمان بیمار قائل هستند و در کمال تعجب بیمار به زندگی باز می گردد شفا یافته است. اما چرا ما باید از عناصر فرا مادی برای درمان و بهبود هستی و زندگی خود استفاده کنیم؟ آیا باید تنها به فکر موارد فرا مادی باشیم یا می توانیم به صورت توامان برای بهبود زندگی خود از عناصر مادی و فرا مادی استفاده کنیم؟ پاسخ سوال دوم که بسیار واضح است، اگر بتوانیم تعادلی در بین اتکا به این عناصر به وجود آوریم، در حقیقت پیروز شده ایم.

شفای زندگی

چگونگی شفای زندگی

شفای زندگی

همه ما به دنبال این هستیم که بتوانیم زندگی خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببریم و از تمامی لحظات هستی خود از آغاز تا پایان استفاده کنیم و بتوانیم از این لحظات لذت ببریم. اما زمانی که پای به جهان هستی می گذاریم بسیاری از موارد در هستی ما رخ می دهد که موجب می شود بخشی از هستی ما و روحیات ما دچار آسیب هایی شود که هرگز شاید در طول زندگی متوجه این آسیب ها نشویم.

چرا که برخی از حالات و روحیات ما در دروان کودکی کمرنگ می شوند و ما برخی از توانایی ها و قابلیت های خود را در طول همان دوران از دست می دهیم. البته به ظاهر از دست می دهیم بلکه در حقیقت در جایی در همان دوران و روز های لذت بخش کودکی جا می گذاریم. وقتی به خودمان می آییم و درک بهتری از زندگی و خودمان پیدا می کنیم چون آن حالات را در خود نمی بینیم گمان می کنیم که هرگز نبوده اند. به همین دلیل هم به دنبال شفای زندگی خود و بازگرداندن آن بخش از هستی خود نخواهیم بود.

به این ترتیب هم زمانی که آن ابعاد دچار آسیب شوند از آنجایی که اصلا از وجودشان با خبر نیستیم متوجه نمی شویم. اگر شما دروه شفای زندگی را بگذرانید و با این مفهوم آشنا شوید آنگاه متوجه می شوید که گنجینه ای بسیار بزرگ در درون خود دارید که به دلیل تمایلات دنیوی و درگیری های دنیوی و مادی دیگر با آن شادابی و طراوات دوران کودکی نیستند. درست از این نقطه است که تلاشی می کنیم برای درمان و بهبود آنها. اما این عناصر در وجود ما مادی نیستند بلکه به واسطه مادیات دچار آسیب شده اند. به همین دلیل باید برای درمان آنها به سراغ اندیشه های فرا مادی برویم تا بتوانیم آنها را درک کنیم. تمامی آنچه را که موجب از بین روفتن طراوات آنها شده است را شناسایی کنیم و در نهایت بتوانیم برای شفای آنها اقدام کنیم.

شفای زندگی

دوره آموزش شفای زندگی

اگر شما با مفهوم شفای هستی خود و زندگی خود آشنا شده اید و اکنون می دانید که نیاز دارید بعد دیگری از هستی خود را که درون شما پنهان شده است را باز گردانید و به کمک آن مراحل هستی خود را به شکل صحیح و موفقی طی کنید نیاز دارید که در دوره های آموزشی شفا و بهبودی زندگی خود ثبت نام کنید. چرا که تمامی باور ها و ذهنیت های ما در این نقطه کاملا مادی می باشد. در نتیجه نمی توانیم از ابعاد مادی خودمان برای رسیدن به ابعاد فرا مادی خودمان کمک بگیریم.

با گذراندن دوره آموزش شفای زندگی می توانیم به کمک استاد راهنما و یا درمان گر و روانکاوی که ما در تمام طول این مدت یاری می کند، به راحتی ابعاد دیگری از هستی خود را درک کنیم. قابلیت های بیشتر از آنچه خداوند در وجود ما به ودیعه گذاشته است را درک و به آنها دسترسی پیدا کنیم. در نهایت با استفاده از آنها در مسیر شفای زندگی خود حرکت کنیم.

حرکت در مسیر درمان و بهبود معنوی زندگی به این معنا است که شما از بسیاری از آلاینده های روحی و روانی که مدام در حال تکرار هستند و زندگی روزمره شما را در بر گرفته اند رهایی یابید. شما در یک چرخه از تکرار تمامی موارد مادی آسیب زننده ای هستید که هر روز می توانند اصل و اصالت هستی شما را با آسیب های بسیار زیادی رو به رو کنند. به همین دلیل در این دوره آموزش شفای زندگی می آموزید که باید زندگی خود را و در حقیقت اصالت هستی خود را در این قالب مادی چگونه شناسایی کنید.

 

سخن آخر

فروید می گوید تصویر ما از خودمان و افراد دیگر به همان اندازه حقیقی و واقعی است که تصویر ما از دیدن تکه ای یخ بر روی آب. در واقع ما با کوهی از یخ رو به رو هستیم که تنها تکه ای از آن بر روی اب است. ما با درک درست شفای زندگی و گذراندن دوره های آموزشی این بازنگری درونی می توانیم کوه عظیمی که در وجودمان قرار دارد را شناسایی کنیم. زیبایی ها و اصالت خودمان را قعر با صدر بیاوریم و سپس در کمال آرامش با درک بیشتری از آنچه که هستیم باقی لحظات هستی خود را سپری کنیم.

بار ها دیده ایم افرادی را که در برابر تمامی غم ها و نا ملایمت های زندگی آسوده اند و مستحکم، افرادی که گویا هرگز هیچ چیز مادی در دنیا نمی تواند آنها بشکند و نابود کند. این افراد اصالت هستی خود را درک کرده اند. این افراد حقیقت هستی خود را شناخته اند. شفای زندگی به این معنا است که شما نیز می توانید مانند این افراد به آرامش درونی استوار و پاینده ای دست پیدا کنید که چیزی نمی تواند موجب شکست آن شود.

به مشاوره نیاز داری؟

فرم زیر رو تکمیل کن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://drmaazinezhad.com/?p=8739

سوالی دارید؟ از ما بپرسید، در اسرع وقت با شما تماس می گیریم.

سایت دکتر مهوش معاذی نژاد

دکتر مهوش معاذی‌نژاد